Instrukcja ponownego montażu Cisco 380 Series to kompleksowa instrukcja, która zawiera wszystkie informacje konieczne do ponownego zamontowania pakietu usług Cisco 380 Series. Instrukcja zawiera szczegółowe informacje na temat wszystkich komponentów, materiałów i narzędzi potrzebnych do ponownego montażu, a także instrukcje krok po kroku dotyczące konfiguracji i przetestowania pakietu usług. Instrukcja zawiera również informacje na temat wszystkich gwarancji i wsparcia technicznego dostępnego dla Cisco 380 Series. Instrukcja jest dostępna w wielu językach, dzięki czemu proces ponownego montażu może być łatwo zrozumiany przez użytkowników na całym świecie.
Ostatnia aktualizacja: Instrukcja ponownego montażu Cisco 380 Series
Czy wiesz, że dziennie dodajemy kilkanaście instrukcji obsługi całkowicie bezpłatnie?Dlatego jeśli szukasz instrukcji do produktu, wpisz jego nazwę w wyszukiwarce, a następnie kliknij enter.
Pamiętaj, że zawsze możesz zamówić instrukcję do każdego produktu zporównywarki produktów.Za darmo!
Rozwiń
Nie znalazłeś instrukcji, którą potrzebujesz?
Poinformuj nas, a my postaramy się dodać brakującą instrukcję.
Poproś o instrukcję
Pomóż poszerzyć bazę instrukcji
Masz instrukcję, która tu brakuje? Prześlij ją nam.
Dodaj instrukcję
Materiały dotyczące napędów bramy przesuwnej KSE180, KSE380. W dziale znajdą Państwo FAQ oraz instrukcję montażu.
Wideoporadniki:
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:
Czym różnią się napędy KSE180 i KSE380?
Zarówno automat KSE180 jak i bliźniaczy napęd KSE380, wyposażone są w identyczną płytę sterującą oraz taki sam komplet akcesoriów. Różnią się mocą zastosowanego silnika, a co za tym idzie dopuszczalnym ciężarem przesuwanej bramy. KSE180 wyposażony jest w silnik 370W, a napęd KSE380 w 550W. Wizualnie automaty te można również odróżnić po kolorze korpusu urządzenia. KSE180 malowany jest na kolor srebrny, a KSE380 czarny.
Co wchodzi w skład napędu KSEx80?
W skład zestawu Wchodzi napęd KSEx80 wraz z akcesoriami montażowymi oraz płytą sterującą, komplet fotokomórek (nadajnik i odbiornik), lampa sygnalizacyjna oraz 2 piloty zdalnego sterowania. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowo większej ilości pilotów dostępnych w naszej ofercie.
Jakie przewody potrzebne są do podłączenia urządzenia?
Do napędu należy doprowadzić napięcie zasilania sieci 230V przewód 3×1, 5mm2. W przypadku montażu lampy sygnalizacyjnej od automatu do miejsca w którym będzie przykręcana lampa należy poprowadzić przewód 2×0, 75mm2. W przypadku montażu fotokomórek należy dodatkowo poprowadzić od automatu do jednego słupka bramy przewód 2-żyłowy, do przeciwległego słupka przewód 4-żyłowy. Z uwagi na bardzo małe prądy płynące przez te przewody ich grubość nie jest specjalnie istotna. Często w tym przypadku stosuje się popularną skrętkę komputerową.
Czy listwa zębata powinna być montowana nad czy pod kołem zębatym?
Listwa zębata powinna być bezwzględnie zawsze montowana zawsze nad kołem zębatym napędu. Takie rozwiązanie chroni układ napędowy przed wpływem ciał obcych na pracę napędu (w przypadku listwy montowanej od dołu mogłoby dojść do sytuacji w której pomiędzy żeby listwy przypadkowo dostałby się np. kamień)
Jakie listwy zębate należy stosować do napędu?
Z automatami serii KSE można stosować zarówno listwy nylonowe z rdzeniem stalowym jak i w pełni stalowe. Listwy pokrywane nylonem zapewniają wyższą kulturę pracy zespołu napędowego dzięki temu, że tłumią metaliczne odgłosy wytwarzane przez zębatkę i i metalową listwę. Nadają się do bram o wadze do 500kg, w przypadku cięższych bram zalecamy stosowanie listew w pełni stalowych, które mają troche niższą kulturę pracy, jedna wyższą wytrzymałość.
Ile pilotów można wgrać do napędu?
Płyta główna napędu pozwala na zapamiętanie do 30 pilotów zdalnego sterowania. W przypadku chęci stosowania większej ilości pilotów wystarczy do urządzenia podłączyć dodatkowy odbiornik radiowy, który umożliwi zapamiętanie jeszcze dodatkowo 50 pilotów.
W jaki sposób wgrywa się piloty do sterownika?
Krótko nacisnąć i zwolnić przycisk „KEY” znajdujący się na płycie sterownika. Dioda „KEY” zaświeci. Podczas świecenia diody „KEY” nacisnąć dowolny przycisk w pilocie dwukrotnie. Automat zasygnalizuje wprogramowanie pilota krótkim dźwiękiem.
W jaki sposób kasuje się piloty z pamięci sterownika?
Aby skasować wszystkie piloty z pamięci odbiornika wcisnąć i przytrzymać przycisk „KEY” w automacie aż do zgaśnięcia diody „KEY”.
W jaki sposób prawidłowo ustawić pozycje krańcowe(magnesy)?
Magnesy powinny być ustawione poziomo. Górna krawędź wyższego magnesu powinna znajdować się niewiele powyżej górnej krawędzi modułu krańcówek, dolna krawędź niższego magnesu powinna znajdować się niewiele poniżej dolnej krawędzi modułu krańcówek. Ponadto należy zadbać o poprawne ustawienie przełącznika K1 na płycie głównej. Dokładny opis ustawiania krańcówek znajduje się w instrukcji obsługi
Do czego służą przełączniki K1 i K2?
Przełącznik K1 służy do zamiany pozycji magnesów wzbudzających krańcówki magnetyczne (wyższy lub niższy magnes). Przełącznik K2 służy do zamiany obrotów silnika (lewo, prawo) tak aby sterownik urządzenia „wiedział” kiedy otwiera bramę a kiedy zamyka. Poprawne ustawienie przełączników K1 i K2 umożliwia pracę z bramami przesuwnymi niezależnie od tego czy napęd montowany jest z prawej czy lewej strony bramy. Dokładny opis ustawiania przełączników K1 i K2 znajduje się w instrukcji obsługi.
Fotokomórki, co powinienem wiedzieć przed montażem?
Bariera podczerwieni(lub potocznie fotokomórki) jest dodatkowym optycznym zabezpieczeniem światła bramy. W przypadku wykrycia przeszkody podają sygnał o wykrytej przeszkodzie do sterownika i uniemożliwiają zamykanie bramy. Z reguły elementy te montuje się na wysokości około 40cm na przeciwległych słupkach. Silne promieniowanie słoneczne zawsze zmniejsza trochę czułość odbiornika fotokomórki, jeśli jeden ze słupków jest mniej narażony na bezpośrednie silne promieniowanie słoneczne – należy go wybrać do montażu fotokomórki odbiorczej.
Należy również mieć na uwadze, że słupki nie zawsze są idealnie symetrycznie ustawione względem siebie i nie wystarczy po prostu przykręcić fotokomórki do słupków. Trzeba też zadbać o prawidłowe ich wypozycjonowanie. Jest to spowodowane faktem, że fotokomórka nadawcza wysyła cienką wiązkę światła do fotokomórki odbiorczej i jeśli elementy te nie będą dobrze w siebie wycelowane może okazać się, że wiązka z nadajnika nie pada centralnie w element światłoczuły odbiornika (efekt ten najłatwiej zrozumieć patrząc bezpośrednio w zwykłą diodę LED o wąskim kącie promieniowania światła – patrząc bezpośrednio w diodę światło będzie wręcz oślepiające dla oka, wystarczy jednak spojrzeć pod delikatnym kątem i siła światła będzie już znacząco mniejsza).
W przypadku źle „wycelowanych” fotokomórek może dochodzić do sytuacji w której w np. w pogodne dni napęd może działać poprawnie, a wystarczy, że pogoda się zmieni, na szkiełku osadzą się krople wody, para wodna, szron itp. co osłabi i tak już słabe światło, które trafia do odbiornika niecentralnie, przez co automat zachowa się jakby widział przeszkodę i pozwoli tylko na otwieranie bramy.
Czy do napędu serii KSEx80 można podłączyć przyciski naścienne sterujące pracą urządzenia?
Tak, sterownik jest wyposażony w odpowiednie wyprowadzenia. W przypadku chęci podłączenia przycisku sterowania zewnętrznego wystarczy zastosować popularny przycisk chwilowy (potocznie zwany dzwonkowym) ze stykiem normalnie otwartym i podłączyć go pod wyprowadzenie pracy cyklicznej (widoczne na schemacie w instrukcji obsługi).
Czy do napędu serii KSEx80 można podłączyć sterowanie z domofonu/wideodomofonu/instalacji inteligentnego domu?
Tak, automat ma wyprowadzenia wszystkich funkcji, co pozwala na sterowanie z zewnątrz. Dzięki czemu można podać sygnał OTWIERANIA, ZAMYKANIA lub STOPU (umożliwia również blokowanie urządzenia na długi okres czasu). Jest również wyprowadzenie dla pracy cyklicznej (nazywane przez niektórych producentów KROK PO KROKU) umożliwiające podłączanie zewnętrznych przycisków naściennych, dodatkowych odbiorników, wideodomofonu czy innych elementów automatyki domowej.
Dlaczego brama podczas zamykania się zatrzymuje i cofa?
Za cofanie bramy podczas zamykania może odpowiadać nisko ustawiony wyłącznik przeciążeniowy lub sygnał z fotokomórek o wykrytej przeszkodzie. W takim przypadku proszę skontrolować ustawienie potencjometru FORCE i ewentualnie zwiększyć jego nastawy. Jeśli zwiększanie wartości tego potencjometru nie pomoże należy się skupić na fotokomórkach i skontrolować dokładnie działanie tych elementów oraz połączeń elektrycznych z fotokomórkami.
Co zrobić gdy automat ma problem ze startem, silnik się włącza, ale buczy i nie chce obracać zębatką?
Należy sprawdzić ustawienie potencjometru TORQUE, czy przypadkiem nie został ustawiony na zbyt niską wartość. Gdyby zwiększenie wartości potencjometru nie pomogło problem musi dotyczyć kondensatora rozruchowego (duży biały walec obok silnika). Należy wtedy skontrolować połączenie elektryczne kondensatora z silnikiem (pomarańczowa kostka elektryczna) – być może jeden z przewodów się wypiął, a jeśli to nie pomoże wymienić zużyty kondensator rozruchowy na nowy o takich samych parametrach (aby urządzenie nie miało problemów ze startem zalecana jest wymiana co 2-3 lata). Nowe oryginalne kondensatory do napędów serii KSE dostępne są w naszym sklepie internetowym tutaj.
Czy mogę do napędu KSEx80 wgrać piloty od innego urządzenia np. napędu bramy garażowej aby sterować pracą obu urządzeń z jednego pilota?
Jeśli napęd pochodzi z naszej dystrybucji nie będzie problemów z współpracą z pilotami od innego napędu i będzie można sterować pracą obydwu urządzeń z jednego pilota. W przypadku chęci sterowania pracą dwóch urządzeń pochodzących od różnych producentów z reguły zachodzi konieczność podłączenia do jednego z urządzeń dodatkowego odbiornika radiowego współpracującego z pilotami które mają obsługiwać obydwa napędy. Koszt takiego rozwiązania jest niewielki, a zapewni dużą wygodę użytkowania.
Instrukcja ponownego montażu Cisco 380 Series
Bezpośredni link do pobrania Instrukcja ponownego montażu Cisco 380 Series
Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów
Ostatnia aktualizacja Instrukcja ponownego montażu Cisco 380 Series
Subskrybuj nasze sieci społecznościowe, aby być na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami!
Komentarz
I asked this question 6 months ago. Now, I completely understand it now. I used an existing network topology on Packet Tracer and had absolutely no problem with it. All from watching most of your videos. Thanks Keith.
Yes. There are filter lists you can use, and passive interfaces you can set up, depending on your topology.
Thanks for this!! I've been fighting a router all day trying to teach myself how to configure a Cisco router... This was the only part I was missing, THANK YOU!
Very good explanation and very easy to understand. Good job!
Hello Keith, Nice work. I had a recent challenge at work; based on your topology in the video, Imagine the link between R2 & R3 is over the internet with a GRE Tunnel built connecting the nodes together. Can the same configs you carried out still be valid? Aim is to maintain the GRE tunnel between R2 & R3 while also providing internet access to R1& its hosts via R2 Fa0/1 interface IP (PAT)... I was using a 2600 router (as R2). Cheers buddy...
Thanks Keith, I like this. Quick concise and precise.
If you are going to use your own outside interface, use the "interface" keyword and then specify that interface. Adding on the "overload" option allows multiple devices to PAT against that address.
Hi Solomon-
Yes. We could use policy based NAT/PAT and accomplish that.
Thanks Keith, that made my home router do "natting" :-)
for overload, can you define your own outside global IP address? i saw in your video that your PC automatically translated to 23.0.0.X
The client, R1 and R2 would all connect using a Layer 2 switch, and the client at 10.0.0.15 would specify R2 as it's default gateway. Any traffic going through R2 would have NAT/PAT applied to it (based on how R2 is configured).
Does that help with your question?
Keith
Thanks for sharing your video, after watching it made me understand even better ....
Music to my ears. Thanks for letting me know your progress!
Keith
Thanks for the NAT video, i have question if 10.0.0.15 is web server how 3.3.3.3 contact the server, i used static NAT TCP 80 its working both sides but overload Nat cant contact the server from outside, how to do this and please explain reversible command too
Keith can you please post a video on static nat extendable ,, there are no proper explainations on nat extenable if you can post a video it will really do wonders
The router doesn't know anything about an address being public or private (RFC 1918).
It will just follow the rules for any packets entering the router on an "ip nat inside" interface, and being routed out of an "ip nat outside" interface. Hopefully we have a global address on the outside (if we are doing pat with overload), or we have an appropriate global pool that is correct.
Great question.
Best wishes,
Keith Barker
it works!!! thanks!
Awesome Bro !!!!
oh nice, looks like i have some more reading to do! thanks